Strona główna

Zwrot VAT dla firm

Jeżeli posiadacie Państwo firmę transportową lub przedsiębiorstwo z innej branży możecie się Państwo ubiegać o zwrot podatku VAT za różne wydatki poza granicami Polski, na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii np. zwrot VAT za paliwo, za opłaty autostradowe, za spotkania biznesowe, za pobyt w hotelu i wiele innych.

Gwarancja satysfakcji - zwrot VAT dla firm
  • Profesjonalne i indywidualne podejście do klienta
  • Usługa dotyczy dużych i małych firm
  • Atrakcyjne stawki
  • Kompleksowa obsługa

Oferta zwrot VAT z UE dla firm

Nasze biuro oferuje zwrot podatku VAT dla polskich firm, zarówno spółek, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą z krajów Unii Europejskiej oraz również Norwegii. Zwrot podatku VAT przysługuje w sytuacji, gdy został on zapłacony przy nabyciu towarów lub usług przez polskich przedsiębiorców w innych krajach Unii Europejskiej, wtedy kiedy wydatki są związane z działalnością gospodarczą prowadzoną przez przedsiębiorcę.

Oferta zwrotu podatku VAT z UE kierowana jest szczególnie do przedsiębiorstw transportowych w zakresie VATu zapłaconego przy nabyciu paliwa, opłat drogowych lub podobnych wydatków na terenie krajów Unii Europejskiej.

Zwrot VAT z UE zasadniczo przysługuje wszystkim przedsiębiorcom, które nabyły towary i usługi w Unii Europejskiej.

Zwrot VAT z UE – Wymagane Dokumenty

Dokumentami na podstawie, których można ubiegać się o zwrot VAT z UE są prawidłowo wystawione  faktury, które potwierdzają nabycie danych towarów za granicą.

Istnieje możliwość ubiegania się o zwrot VAT na podstawie posiadanych paragonów, jednakże są one uznawane na zasadach szczególnych zależnych od kraju.

Zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego z naszym biurem lub przez formularz na naszej stronie, aby dowiedzieć się z jakich krajów możliwy jest zwrot VAT z UE z paragonów.

Procedura zwrotu VAT z UE

Wnioski o zwrot VAT przygotowywane są według zasad, których wymaga administracja danego państwa. Jednakże wytyczne, stawki podatku VAT, przepisy i wymagana dokumentacja podlegają ciągłym aktualizacjom. W związku z czym nie z każdego dokumentu można odzyskać zapłacony podatek VAT.

Skontaktujcie się Państwo z nami lub prześlijcie nam swoje dokumenty a powiemy Państwu czy na podstawie Państwa dokumentów można złożyć wniosek o zwrot VATu.

Wniosek składamy elektronicznie do zagranicznego urzędu skarbowego za pośrednictwem polskiego urzędu skarbowego. Organ zagraniczny rozpatruje dany wniosek i może prosić o dodatkowe informacje i wyjaśnienia.

Decyzja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o zwrot podatku wydawana jest przez urząd zagraniczny w terminie do czterech miesięcy od otrzymania wniosku. Zwrot podatku VAT następuje na konto wskazane przez klienta.

Zapraszamy do współpracy z naszym biurem.